Akcesoria do warzyw

Warzywa to swoiste skarby ziemi, dlatego warto się z nimi należycie obchodzić. Zaspokajają głód, są fantastycznym źródłem witamin, a do tego przyciągają soczystymi kolorami i aromatami, które kojarzą się wyłącznie dobrze. Świeże ogórki pachną orzeźwiającym, letnim deszczem, z kolei pietruszka kojarzy się z pożywnym, domowym rosołem. Jak najlepiej zadbać o warzywa?

 

Zdrowie pod skórką, czyli obieranie warzyw

 

Każdy wie, że najwięcej witamin znajduje się zawsze pod skórką zarówno warzyw, jak i owoców. Dlatego powinno się mieć zawsze dobrą obieraczkę do warzyw, dzięki której uniknie się zbyt głębokiego wykrawania warzyw podczas obierania. Tak samo sprawdzi się mały nożyk kuchenny lub nóż do warzyw, który swoją delikatnością i małym rozmiarem pozwala na sprawne, mało inwazyjne dla warzywa obieranie. Obieraki do warzyw pozwalają też na tworzenie ciekawych sałatek – zamiast skrojonej w kostkę marchewki, można ją obrać do samego końca, tworząc długie, cieniutkie plasterki. Ważne jest też odpowiednie przechowywanie warzyw – pojemniki z pokrywkami, słoiki na warzywa, woreczki strunowe do warzyw i owoców sprawdzą się idealnie.

 

Narzędzia do obróbki warzyw

 

Warzywa dają mnóstwo możliwości. Można je jeść na surowo, gotować, parować, blendować, ucierać. Dobra tarka do warzyw pozwoli szybko zrobić pyszną surówkę, z kolei elektryczna szatkownica do warzyw zaoszczędzić czas podczas robienia większych warzywnych przetworów. Różne nakładki do szatkowania pozwalają na drobne, kulinarne szaleństwa. Nieocenione są również praski do ziemniaków, dekoracyjne wykrawacze do warzyw i wyciskarki, dzięki którym wydobędzie się z warzyw to, co najlepsze. Można z nich przyrządzić wiele nie tylko zdrowych, ale i atrakcyjnych posiłków. Dzięki temperówce do warzyw łatwo można stworzyć eleganckie czekadełka, a tarka do robienia chipsów na dobre wypędzi z domu niezdrowe przekąski. Słowem – dzięki odpowiednim akcesoriom do warzyw aż będzie się chciało jeść ich więcej!

Akcesoria do warzyw

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry