Deski do krojenia

Trudno przyrządzić jakikolwiek posiłek nie używając deski do krojenia. Niewątpliwie jest to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia kuchennego. A od tego, czy taka deska na blat będzie wygodna w użytkowaniu będzie zależała chociażby nasza ergonomia w czasie pracy w kuchni. Dlatego też warto poświęcić odrobinę uwagi na znalezienie odpowiedniego modelu, który spełni wszystkie nasze wymagania.

 

Niezależnie od tego czy kroimy mięso, czy warzywa albo pieczywo, taka deska powinna być w miarę duża i stabilna. Duża, żeby znalazło się na niej miejsce na wszystkie składniki, a stabilna, żeby nie utrudniała krojenia. Co zresztą może być niebezpieczne, gdy deska się porusza, a my w tym czasie używamy ostrego noża. Ponadto deski do krojenia pełnią jeszcze jedną ważną funkcję – mianowicie chronią kuchenny blat przed uszkodzeniami. Akcesoria z tej kategorii zwykle są wykonane z różnych materiałów. Choć „deska” od razu kojarzy się z drewnem, to jednak nie zawsze jest ona właśnie z niego wykonana, choć oczywiście bardzo często spotyka się deski do krojenia dębowe lub bambusowe. Mogą one być jednak wykonane również z takich materiałów jak szkło czy tworzywa sztuczne, a nawet kamień. Warto zauważyć, że choć na ogół deski do krojenia są uniwersalne, to można znaleźć wiele modeli, które służą do konkretnych zadań.

 

I tak w naszej ofercie znajduje się między innymi deska z cedzakiem, która pozwala odsączyć nadmiar soków z krojonych składników lub deska z ostrzałką do noży. Zestaw desek do krojenia z kolei może okazać się niezwykłym, ale przydatnym prezentem na nowe mieszkanie. Deska składana natomiast może się okazać świetnym gadżetem dla osób, które cenią sobie czystość w kuchni.

 

Estetyczne, designerskie deski do krojenia z drewna mogą okazać się świetnym rozwiązaniem do podawania przekąsek i serów w czasie kameralnych przyjęć. Kupując takie akcesoria, warto wziąć pod uwagę także wielofunkcyjne deski do krojenia. Te ze szklaną powłoką staną się przy okazji ciekawą dekoracją każdej kuchni.

Deski do krojenia

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry