Durszlaki

Są bardziej i mniej niezbędne akcesoria kuchenne. Durszlak jest zdecydowanie w tej pierwszej grupie. To jedno z akcesoriów do zadań specjalnych, wykraczające poza swoje podstawowe funkcje, choć w pierwszej chwili kojarzy się dość jednoznacznie – do odlewania makaronu. Ale to tylko kropka w morzu jego zastosowań!

 

Cedzak do wszystkiego

 

Okazuje się, że durszlak może mieć swoje zastosowanie przy przygotowaniu większości posiłków. Duże sito z poręczną rączką będzie pomocne przy odcedzaniu makaronu, ziemniaków czy większych warzyw, z kolei łyżka cedzakowa posłuży wyciąganiu pierogów czy klusek i wyławianiu składników z rosołu. Durszlak sprawdza się także przy przetworach domowych – świetnie nadaje się do płukania warzyw i owoców, odsączania ich, a nawet… przeciskania, by uzyskać masę, ale nie gładki mus. W dużym durszlaku można także osuszać niektóre składniki, a także odsączać nadmiary np. marynaty z mięsa.

 

Durszlak durszlakowi nierówny

 

Można spotkać się z różnymi rodzajami durszlaków. Niektóre są metalowe, inne to durszlaki plastikowe czy sylikonowe łyżki cedzakowe. Metalowe sita można wykorzystać nawet podczas gotowania na parze – wystarczy je oprzeć na garnku. Rączki przy durszlakach znacznie pomagają w ich przenoszeniu oraz umieszczaniu w odpowiednim miejscu. Z kolei łyżki cedzakowe świetnie sprawdzą się w małych naczyniach, do mieszania, separowania poszczególnych składników i odsączania nadmiaru wody. Bardzo praktyczne są teleskopowe silikonowe durszlaki, które można złożyć na płasko, co umożliwia ich łatwe przechowywanie. Z kolei sita i cedzaki z plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością bardzo łatwo utrzymać w czystości. Obecnie tworzy się produkty o ciekawym designie, kolorowe durszlaki i nowoczesne łyżki cedzakowe, które nie tylko umilą korzystanie, ale także będą się dobrze prezentowały. Wiele z nich można zawiesić nad blatem. Nie powinno ich zabraknąć w żadnej kuchni – choć niepozorne – zapewne przydadzą się w wielu różnych okolicznościach.

Durszlaki

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry