Garnki żeliwne

Garnki żeliwne to znakomite rozwiązanie zarówno dla nowoczesnej kuchni, jak i takiej utrzymanej w klimatach retro. Są stylowe i kojarzą się z tradycyjnym gotowaniem sprzed czasów stali nierdzewnej dominującej w kuchni. Trudno się temu dziwić. Niezależnie od tego, czy dopiero wyposażamy swoją kuchnię, czy też mamy więcej doświadczenia w kulinariach, żeliwny garnek powinien znaleźć się w każdym domu. Ma liczne zalety, a wśród nich nie tylko ogromną wytrzymałość, ale też specyficzną estetykę oraz charakter przyjazny środowisku. W naszej ofercie znajdziesz żeliwne naczynia o różnej pojemności i przeznaczeniu.

 

Warto wiedzieć, że garnki żeliwne są idealne nie tylko do gotowania, ale też do pieczenia i zapiekania oraz podgrzewania potraw. Ich budowa i fakt, że są wykonane z takiego materiału powoduje, że raz podgrzana w ten sposób żywność, na długo utrzymuje swoją temperaturę. Żeliwna brytfanna to proste rozwiązanie na przygotowanie idealnie miękkiego i kruchego mięsa. Choć jest to niezbędny element każdej kuchni, nie zawsze bywa kupowany w pierwszej kolejności. Dlatego też szukając prezentu na nowe mieszkanie, właśnie żeliwne garnki mogą okazać się doskonałą propozycją.

 

Takie naczynia wyróżniają się ogromną wytrzymałością. Lata intensywnego użytkowania nie odciskają na nich właściwie żadnego znaku. Ich odporność na przypalenie także stanowi ważną cechę – są w stanie wytrzymać bez problemu temperaturę do 250 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura nie spowoduje także odkształcania się naczynia. Co więcej, łatwo jest znaleźć garnki żeliwne na indukcję czy kuchenkę gazową lub ceramiczną, a więc dopasowane do wymagań współczesnych miłośników kulinariów. W nowej kuchni hitem może okazać się zestaw garnków żeliwnych, który z powodzeniem może posłużyć nawet i kilkanaście lat, pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji i użytkowania.
Garnki żeliwne nie powinny być myte w zmywarce. Należy myć je ręcznie, najlepiej jeszcze wtedy, gdy są ciepłe. Następnie wystarczy osuszyć je ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Garnki żeliwne

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Garnek żeliwny 2 l.