Gotowanie na parze

Kiedyś jedzenie potraw przygotowanych na parze kojarzyło się wyłącznie z karmieniem niemowląt i małych dzieci. Obecnie, trend ten rządzi wśród miłośników zdrowej, lekkiej i smacznej kuchni, dla których jedzenie jest nie tylko koniecznością, ale i prawdziwą przyjemnością oraz receptą na zdrowie. 

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo

 

Najbardziej doceniany jest smak warzyw na parze, które w takim procesie przygotowywania nie tracą swoich cennych walorów. Coraz bardziej doceniany jest również smak mięsa na parze, szczególnie drobiu oraz ryb. Nie ma żadnych ograniczeń w przygotowywaniu takich posiłków – można używać ulubionych ziół i przypraw, a do tego cieszyć się rzeczywistym, wolnym od dodatkowych tłuszczów smakiem. Najważniejsze są jednak właściwości zdrowotne, jakie niesie ze sobą gotowanie na parze – potrawy są lekkostrawne i w pełni naturalne. Nie można ich przypalić, nie wygotują się też z nich żadne wartościowe składniki. Nie potrzeba także żadnych problematycznych urządzeń do gotowania na parze – wystarczy kilka gadżetów. 

 

Naczynia i urządzenia do gotowania na parze

 

Od razu przychodzi na myśl parowar – solidne, duże urządzenie, które składa się z wielu części, nie jest łatwe do mycia i przechowywania. Ale nie każde naczynie czy urządzenie do gotowania na parze to parowar.  Nie trzeba od razu rozkładać całego ciężkiego sprzętu – czasem wystarczy coś znacznie mniejszego, by ugotować w szybki i zdrowy sposób ulubione warzywa. Koszyk do gotowania na parze świetnie się sprawdzi w małych garnkach, z kolei sylikonowa forma do gotowania na parze pozwoli na przygotowanie większej ilości jedzenia. Tym, którzy chcą przygotowywać na parze całe posiłki, z pewnością spodoba się duża brytfanna z nakładką do gotowania na parze – naczynie, które umożliwia przygotowanie kompleksowego obiadu w jednym miejscu, a które daje się zarazem wykorzystać także w tradycyjnym gotowaniu. Warto pamiętać, że jedzenie to rozkosz dla wielu zmysłów, a gotowanie na parze pozwala na karmienie ich w zdrowo i smacznie. 

Gotowanie na parze

Nic nie znaleziono.

Skorzystaj ponownie z wyszukiwarki