Miarki kuchenne

Każdy zna metodę gotowania „naoko”. Bywa najlepsza, ale czasem też zawodzi, szczególnie, jeśli „naoko” dodało się pieprzu, soli czy chilli. A przecież w przepisach są zawsze jasno zapisane proporcje! Łatwo się mówi, ale niestety – czasem nie ma jak ich odmierzyć. A dlaczego, skoro jest tyle rodzajów różnych przyborów kuchennych do odmierzania…?


Miara dobrego gotowania – miarki kuchenne


Nie każdy musi być wybitnym kucharzem, nie każdy musi lubić gotowanie. Ale zdecydowanie każdy musi jeść! Żeby ułatwić sobie przygotowywanie posiłków – także wtedy, kiedy jest to prawdziwą pasją – warto korzystać z różnych akcesoriów kuchennych, które usprawnią gotowanie. Jednym z nich są miarki kuchenne, pozwalające na zachowywanie proporcji składników. W kuchni przyda się zarówno duża miarka do mąki, cukru i innych produktów sypkich oraz płynów, jak i mniejsze miarki do kawy czy dodatków cukierniczych. Odmierzanie składników pozwoli nie tylko zapanować nad smakiem przygotowywanej potrawy, ale także pozwoli zaoszczędzić produkty – nic się nie zmarnuje, niczego nie będzie za mało lub za dużo.


Duże i małe miarki kuchenne


Miarki kuchenne mogą mieć różne rozmiary i być przystosowane do różnych produktów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zestaw misek kuchennych z miarkami – produkty składają się jeden w drugi, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Drobne łyżki z miarkami także można złożyć razem, są także miarki do zawieszenia np. na kuchennym relingu. Wyjątkowo przydatne są nieduże dzbanki z miarkami, z wygodnym uchwytem i różnymi skalami, przystosowanymi zarówno do produktów sypkich, jak i płynów. Nieocenioną pomocą w kuchni są małe wagi kuchenne oraz miarki do makaronów, dzięki którym z łatwością dopasuje się ilość produktu do ilości gości. Miarki kuchenne zaskakują swoim różnorodnym designem – mogą mieć formę łyżeczek, a nawet kubków z miarkami czy miseczek do odmierzania ilości składników. Z pewnością każdy znajdzie ładny, a zarazem funkcjonalny produkt.

Miarki kuchenne

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry