Moździerz kuchenny

Kto raz miał okazję wykorzystać świeżo zmielone zioła, ten nigdy nie sięgnie już po gotowe. Są o wiele bardziej aromatyczne i zachowują wszystkie swoje walory smakowe. Nie wszystko jednak pasuje w pełnej formie – każdy wie, jakie to uczucie rozgryźć ziarno pieprzu czy ziela angielskiego. Ale mimo wszystko – aromat jest niezapomniany. Jak go zatrzymać?

 

Tajna broń w każdej kuchni – moździerz

 

Służy do rozkruszania i rozdrabiania ziół i przypraw. W przeciwieństwie do młynka kuchennego, najczęściej stosowanego do soli czy pieprzu, moździerz wymaga użycia większej siły, ale potrafi się odwdzięczyć, zachowując pełne bogactwo smaku i aromatu w rozgniatanych składnikach. Umożliwia ucieranie, np. masła z czosnkiem, tworzenie mieszanek ziół w dowolnych proporcjach, z możliwością ciągłego dokładania składników. Ma otwartą formę, przez co cały proces jest dobrze widoczny. Moździerz do przypraw powinien być ciężki, by nie ruszał się pod wpływem siły, dlatego najczęściej można spotkać moździerz żeliwny czy moździerz kamienny

 

Moździerz kuchenny – tradycja i nowoczesność

 

Moździerz może się kojarzyć z reliktem przeszłości. W dobie wszechobecnej mechanizacji, kiedy można zakupić młynek elektryczny lub też młynek ręczny, nie wymagający zbyt dużej siły, moździerz wydaje się rozwiązaniem mało wygodnym i niepraktycznym. A tymczasem jest to łatwe nie tylko w użyciu, ale także w utrzymaniu czystości narzędzie, które umożliwia pełne wykorzystanie walorów naturalnych ziół i przypraw. Co więcej – elegancki moździerz może być ciekawym elementem dekoracyjnym zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchennej aranżacji. Mini moździerz z kolei można bez problemu schować – zajmie mało miejsca. Każdy składa się wyłącznie z dwóch części, jest to więc idealne narzędzie dla minimalistów, ceniących sobie prostotę i praktyczność. Moździerz do przypraw powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie króluje dobry smak, a aromat potraw i ziół jest naturalnym i pożądanym wypełnieniem domowych przestrzeni. 

Moździerz kuchenny

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry