Patelnie żeliwne

Dobra patelnia to podstawa każdej kuchni. Służy przygotowywaniu większości posiłków, od śniadań, przez obiady, aż po desery. Powinna być odporna na wysoką temperaturę, z dobrą powłoką, która ułatwia nie tylko gotowanie, ale także utrzymanie w czystości. Do tego nie powinna być zbyt lekka – musi stabilnie stać na piecu. Jaka więc jest idealna patelnia?

 

Patelnia żeliwna do zadań specjalnych

 

… ale nie tylko.  stworzona jest z materiału odpornego na bardzo wysokie temperatury. Najczęściej jest naczyniem jednobryłowym, stworzonym z jednego kawałka tworzywa, co ogranicza ryzyko zepsucia (np. urwania rączki) do niemal zera, a naczynia, które mają rączki z innych materiałów, posiadają wyjątkowo solidne mocowania.  i garnki żeliwne nadają się do pieczenia w piekarniku, co jest sporym atutem szczególnie dla tych, którzy lubią eksperymentować w kuchni lub są zmuszeni do podgrzewania jedzenia – nie potrzeba do tego dodatkowych naczyń. Żeliwna powłoka patelni sprawia, że jedzenie do niej nie przywiera, a utrzymywanie w czystości jest bajecznie proste. Patelnie żeliwne cechują się prostym, eleganckim designem, który wpasuje się w wyposażenie każdej kuchni i spełni oczekiwania wielbicieli dobrego stylu.

 

Różne rodzaje patelni żeliwnych

 

Naczynia żeliwne mogą być wykorzystywane w każdej kuchni. Znacznie zwiększają komfort przygotowywanych posiłków – są ciężkie, więc solidne i bezpieczne, dłużej trzymają ciepło, nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur i są bardzo odporne na uszkodzenia. Nadają się do przygotowywania różnych posiłków – jest patelnia żeliwna do naleśników, okrągła patelnia grillowa czy głęboka patelnia ze szklaną pokrywą, która doskonale sprawdzi się do duszenia potraw takich jak bigos czy leczo. Są także klasyczne okrągłe patelnie do smażenia mięsa, ryb czy warzyw. Nie trzeba być wytrawnym kucharzem, by z nich korzystać - ułatwią i uprzyjemnią gotowanie wszystkim, zarówno tym, którzy lubią to robić i tym, którzy  nie przepadają. 

Patelnie żeliwne

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry