Pokrywki do garnków

Mogłoby się wydawać, że coś takiego jak pokrywki do garnków to oczywisty element wyposażenia kuchni. I rzeczywiście – zwykle kupując garnki – czy to pojedynczo, czy w zestawach – w komplecie znajduje się również pokrywka pasująca do każdego z garnków. Czasem jednak nie spełniają one naszych wymagań lub po prostu ulegają uszkodzeniu bądź pęknięciu. Wówczas z powodzeniem można dokupić niezbędne pokrywki na garnki w dowolnych rozmiarach i wykonane z rozmaitych materiałów.
Istnieje kilka rodzajów takich elementów. Wśród nich znajdują się pokrywki stalowe, szklane, a nawet pokrywki silikonowe bądź próżniowe. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszystkie można myć w zmywarce i są uniwersalne. Niezależnie od tego, czy mamy garnek emaliowany czy ze stali nierdzewnej, możemy do nich dokupić na przykład pokrywki szklane.

 

Zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się do jakich celów dana pokrywka będzie stosowana. Najczęściej chodzi o gotowanie i przechowywanie żywności w lodówce, ale niekiedy przydatne są też pokrywki do pieczenia. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość. W parze z niekiedy wyższą ceną idzie między innymi większa trwałość, ale też wygoda i bezpieczeństwo.
Nowoczesne pokrywki do garnków posiadają uchwyt, który się nie nagrzewa, co minimalizuje ryzyko oparzenia się. Niektóre modele umożliwiają duszenie z zastosowaniem niewielkiej ilości wody w przykrytym garnku. Jest to możliwe dzięki specjalnym otworom. Podobne rozwiązanie pozwala także na łatwe i bezpieczne odcedzanie. W naszej ofercie znajdziesz pokrywki na garnki wysokiej jakości, ze szkła i ze stali nierdzewnej oraz takie z elementami silikonowymi.

 

Pokrywy garnkowe w kuchni zresztą mają inną ciekawą zaletę. Przede wszystkim ich używanie pozwala skrócić czas gotowania. Szybciej rośnie temperatura wewnątrz garnka, a to z kolei redukuje ilość czasu poświęconego na przygotowanie potrawy, ale też i zużytego gazu lub prądu. To samo dotyczy również smażenia, dlatego warto mieć też pokrywki do patelni.

Pokrywki do garnków

Aktywne filtry