Rondle

Patelnia i garnek – to one rządzą w kuchni, są najczęściej wykorzystywanymi i – wydawałoby się – najbardziej praktycznymi naczyniami do gotowania. Nie ma jednak rzeczy niezastąpionych. W każdej kuchni bowiem powinien się znaleźć rondel, nie będący ani patelnią, ani garnkiem, a mimo to niezbędnikiem. 

 

Gotowanie w rondlu

 

Rondelek to mały, mający do 2 litrów garnek z długim uchwytem. Służy do przygotowywania mniejszej ilości potraw, często deserów, takich jak budyń, kisiel czy karmel lub zagotowywania np. mleka. Można w nim także smażyć i dusić mniejsze ilości składników. Bardzo często wykorzystuje się go do odgrzewania posiłków. Wypełnia lukę między małymi a wielkimi garnkami, między patelnią a garnkiem, kiedy przydaje się naczynie wyższe od patelni, ale nadające się do smażenia bardziej od garnka. Nagle okazuje się, że rondel, choć może nie być wykorzystywany codziennie, po prostu musi być na wyposażeniu każdej kuchni, bo nie zna się dnia ani godziny, kiedy może się przydać. 

 

Dobry rondel to podstawa

 

Nowoczesne garnki w większości posiadają wewnętrzną skalę – nie inaczej będzie, jeśli chodzi o rondle. Podziałka umożliwia wykorzystywanie niezbędnej ilości płynów. Przydać może się także pokrywka. W zasadzie rondel, poza rozmiarem i uchwytem, który jest bardzo praktyczny i wygodny, niczym nie różni się od garnków. Jego niewielka pojemność sprzyja komfortowi i ekonomii gotowania – rondel mieści się na małym i średnim palniku, zużywa się więc mniej energii doi pogrzania potrawy – ciepło nie ucieka na boki. Długa rączka nie nagrzewa się i pozwala na ściąganie rondelka z pieca jedną ręką. Jest także jego charakterystyczną cechą – dzięki niej łatwo go znaleźć w gąszczu innych garnków. Rondle można kupić osobno, ale także każdy zestaw ganków posiada go w swoim składzie. Dobry rondel stanowi niezbędny element każdej kuchni, przydaje się zarówno do przygotowywania deserów, jak i obiadów, w gotowaniu jajek i ubijaniu śmietany, słowem – rondel jest dobry na wszystko!

Rondle

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry