Sitko kuchenne

Niezależnie od tego, czy gotuje się zupę, czy zaparza herbatę – przydaje się w każdej kuchni. Dzięki niemu co bardziej wrażliwi pozbędą się miąższu z soku, Rodzice przetrą Niemowlakom ugotowane warzywa, z zupy znikną ziarenka pieprzu, a w herbacie nie będzie fusów. Sitka są po prostu niezbędne!

 

Najlepszy kuchenny filtr

 

Gdyby nie sitka, trzeba by się męczyć z tkaninami, które po każdym użyciu nadawałyby się do prania. Uratowały niejedną zupę po kulinarnym „ups” i owoce, które wylądowały w przydomowej piaskownicy. Duże sitko doskonale sprawdza się do gotowania na parze, odcedzania warzyw, ziemniaków i makaronów, a nawet tworzenia musów owocowych, z kolei małe są nieodłącznym towarzyszem wszystkich tych, którzy doceniają smak liściastych herbat – świetnie sprawdzą się w roli filtra. Sitka do zaparzania ziół doskonale nadają się do parzenia zielonej herbaty – można w nich zostawić liście do ponownego zalania. Co ciekawe – sitka są często ulubioną zabawką małych Dzieci! Jeśli Rodzic lubi gotowanie wraz z Maluchem – wystarczy dać Mu sitko i odrobinę sypkiego produktu – prosta, ale jakże twórcza i kształcąca zabawa murowana!

 

Dobre sitko to podstawa

 

Cedzaki kuchenne mogą być zrobione z różnych tworzyw. Najpowszechniejsze, i też najbardziej trwałe, są sitka metalowe, które mają też najszersze zastosowanie. Mogą posłużyć nawet wkładaniu składników do głębokiego oleju – są odporne na wysokie temperatury. Z kolei sitka plastikowe są lekkie, powierzchnia odcedzania jest plastyczna i odporna na odkształcenia, dzięki czemu łatwo je przechowywać nawet pośród innych akcesoriów kuchennych. Sitko jest niezbędna zarówno dla tych, którzy uwielbiają gotować, jak i miłośników słodkości – wszak dobrze przesiana mąka to podstawa udanego wypieku. Wcale nie są do tego potrzebne wymyślne akcesoria do przesiewania – nie zrobi się tego lepiej niż przez sitko! Funkcjonalne i poręczne sitko kuchenne po prostu musi mieć swoje miejsce wśród artykułów kuchennych.

Sitko kuchenne

Aktywne filtry