Szczotki kuchenne

Dla jednych zmywanie to udręka, dla innych chwila relaksu, jeszcze dla innych czynność, którą trzeba po prostu wykonać bez zbędnych komentarzy. Mycie naczyń to jednak znacznie więcej niż zmywanie resztek jedzenia. To także przygotowywanie talerzy, kubków czy garnków na kolejny posiłek. Ważne jest więc, by zmywanie było bardzo dokładne. A czy do tego może być komfortowe? Owszem.

 

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko…

 

Szczotki do mycia naczyń są często niedoceniane, a tymczasem są prawdziwymi ekspertami od uciążliwych zabrudzeń. Ich twarda, a zarazem plastyczna powierzchnia czyszcząca, składająca się z mnóstwa sztywnych włosów, pozwala na dotarcie we wszystkie zakamarki i – dosłownie – wymiatanie z nich brudu. Doskonale radzą sobie nawet z przypalonymi resztkami jedzenia i uporczywymi osadami. Ponadto, szczotki kuchenne są znacznie bardziej higieniczne – brud nie wnika w nie tak jak w gąbkę, resztki nieczystości dają się łatwo wypłukać, a całe narzędzie szybko wysycha. Szczotka kuchenna jest też łatwa do przechowywania, bo nie zajmuje dużo miejsca. Nadaje się do mycia różnych powierzchni, zarówno tych mocno zabrudzonych, jak i zwykłych talerzy czy sztućców.

 

Szczotka do naczyń następcą gąbki

 

Popularne są nowoczesne szczotki kuchenne z pojemnikiem na płyn do mycia naczyń i specjalną podstawą, która umożliwia swobodne, nieinwazyjne ociekanie po skończonym zmywaniu. Taka szczotka do naczyń z powodzeniem zastąpi gąbkę – nie trzeba sięgać co chwilę po płyn do mycia naczyń – jest on stale pod ręką, wykorzystywany w ekonomiczny sposób – nie ścieka po bokach szczotki, zatrzymywany jest na jej powierzchni, w ciągłym użyciu, co także pozwala ograniczyć zużycie detergentu. Ergonomiczny kształt szczotki pozwala na wygodne trzymania i komfort zmywania. Szczotki kuchenne niszczą się w wolnym tempie, nie pochłaniają zapachów oraz drobinek jedzenia, co także wpływa na przyjemność korzystania z nich. Nie powinno ich zabraknąć w żadnej kuchni, gdzie króluje czystość i praktyczność. 

Szczotki kuchenne

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry