Szklanki

Szklanki do napojów stanowią niezbędne, ale i uniwersalne wyposażenie każdej kuchni. Są nieodzownym elementem chociażby podczas letnich przyjęć na świeżym powietrzu, gdzie okażą się przydatne nie tylko do soków czy wody, ale i jako szklanki do whisky czy innych drinków. Szklanki dostępne w naszej ofercie to szeroka gama modeli o różnym przeznaczeniu i na rozmaite okazje.
Wśród nich znajdują się chociażby szklanki do latte, które muszą posiadać specyficzny kształt, by pozwalały w pełni przygotować tę smaczną, ale i efektowną kawę. Dlatego też takie naczynie musi być wysokie i najlepiej przezroczyste, tak by móc zaobserwować warstwy kawy i mleka. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być dekoracyjne same w sobie. Połączenie ciekawych form i kształtów tworzy znakomitą oprawę dla pysznej kawy. Najczęściej wysokie szklanki tego typu mają dość dużą pojemność, zwykle oscylującą w okolicy 300 ml. Można jednak spotkać również większe pojemności, jak i bardziej wymyślne kształty.

 

Co ciekawe, zarówno zestaw szklanek do latte, jak i jakichkolwiek innych to jeden z najchętniej wybieranych pomysłów na prezent na przykład na nowe mieszkanie. Szklanki na prezent zazwyczaj występują w kompletach składających się z kilku, a czasem nawet kilkunastu sztuk naczyń. Szukając takiego kompletu dla kogoś, warto wybierać te przezroczyste i bez wzorów – będą pasować do każdej kuchni.
Choć standardowe szklanki do soków czy chłodnych napojów przybierają rozliczne postacie, to zwykle są wykonane z pojedynczej warstwy szkła, co jest zresztą wystarczającym rozwiązaniem. Tymczasem pewną nowością na rynku są szklanki termiczne, które tworzy podwójna warstwa szkła. Dzięki temu napój znajdujący się wewnątrz na dłużej utrzymuje swoją temperaturę, ale jednocześnie nawet naczynie zalane wrzątkiem, nie będzie nas parzyło w dłonie. Sprawdzą się chociażby jako szklanki do herbaty – zarówno gorącej, jak i mrożonej, niosącej latem niezbędne orzeźwienie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które odrobinę ułatwia życie codzienne.

Szklanki

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry