Szpatułki kuchenne

Można zastąpić łyżkę czy widelec, ale nic nie zastąpi szpatułki kuchennej. Ona po prostu musi być w każdej kuchni. Jest nie tylko niezbędnym narzędziem, ale też kluczem do sukcesu idealnych naleśników, placków, tart czy ciast.

 

Być jak Masterchef

 

Mówi się, że pierwszy naleśnik jest zawsze nieudany. Gdzie leży problem? Na patelni. A czasem także na podłodze, a nawet na lampie – każdy bowiem ma wizję idealnego podrzucenia naleśnika, by przewrócić go na drugą stronę. Rzadko jednak to się faktycznie udaje – znacznie częściej naleśnik ląduje nie tam, gdzie powinien lub gniecie się, skleja, rozrywa. I właśnie tutaj pojawia się miejsce na kuchenną szpatułkę, cud-narzędzie, które uratuje nawet pierwszego naleśnika! To żadna reklama – to po prostu fakt. 

 

Serio? Szpatułka kuchenna?

 

Tak. Płaski kształt umożliwia podłożenie łyżki nawet pod cienkie warstwy ciasta czy innej potrawy i umiejętne jej obrócenie na drugą stronę. Szeroka powierzchnia pozwala na stabilne podnoszenie danej potrawy, a wygodna rączka na komfortowe trzymanie łopatki. Nie ma co obawiać się zarysowań patelni czy innego pojemnika – szpatułki kuchenne mogą być wykonane z plastiku, drewna a nawet sylikonu, które nie zaszkodzą żadnej powierzchni.

 

Szpatułka jako narzędzie wielozadaniowe

 

Niektóre ze szpatułek kuchennych posiadają dodatkowe otwory oraz lekko zaokrąglone powierzchnie, które pozwalają na wykorzystanie ich także jako łyżek cedzakowych. Inne z kolej są nieco wydłużone, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno do krojenia, jak i podawania miękkich ciast. Szpatułka kuchenna pomaga w wydobywaniu resztek kremu z brzegów miski oraz dokładnemu rozsmarowywaniu go po powierzchni ciasta, pozwala także sięgnąć na dno słoika po resztki miodu czy też wyciągania tarty z foremki z wysokim rantem. Łopatka kuchenna jest więc niezbędna w przygotowywaniu naleśników i kremów, dekorowaniu i podawaniu tortów, wykorzystywaniu maksimum produktów ze słoików oraz… do szczęścia. Oblizywanie szpatułki z kremu to prawdziwa frajda!

Szpatułki kuchenne

Aktywne filtry