Sztućce

Dlaczego zupę je się łyżką? Bo widelec przecieka. Niby śmieszne, ale jakże prawdziwe! Nie tylko bowiem to, co jemy ma znaczenie, ale także to, czym to robimy. I choć nie brakuje przykładów, że sztućce nie są niezbędne, to jednak większość nie wyobraża sobie życia bez narzędzi, które pomagają w jedzeniu. 

 

Niekoniecznie srebrna zastawa

 

Sztućce na prezent? Czemu nie! To nadal bardzo popularny pomysł na upominek ślubny czy rocznicowy. Zestawy sztućców zawierają zazwyczaj wszystko to, co niezbędne w każdym domu – widelce, łyżki i noże, widelczyki do ciasta i łyżeczki do herbaty oraz akcesoria degustacyjne, jak np. łyżki do sałatek. Kiedyś jednak dobry zestaw sztućców kojarzył się z luksusem, z kolei obecnie jest to po prostu niezbędnik w każdym domu. Każdy bowiem chce jeść w wygodny sposób, mając na wyciągnięcie ręki wszystko to, co potrzebne, a do tego dobrze się prezentujące i wytrzymałe. Nie muszą to być rodowe srebra, ale ważne, by łyżka i widelec, symboliczne akcesoria, dawały poczucie komfortu użytkowania i zachęcały do sięgania po kolejne przysmaki. Wszak widelec jest swoistym przedłużeniem potrawy, dlatego sztućce powinny być dobierane starannie, wedle upodobań i – przede wszystkim – przeznaczenia.

 

Zestawy sztućców – dla każdego coś pięknego

 

Ładne sztućce podnoszą komfort jedzenia. Są jak biżuteria, która stanowi dopełnienie kreacji – aromatycznych potraw na stole. Ważne jest, by wszyscy uczestniczy przyjemnej biesiady posiadali taką samą zastawę i każdy czuł się tak samo dobrze, dlatego warto mieć odpowiedni komplet sztućców kuchennych. Nie brakuje także propozycji dla Dzieci – sztućce dziecięce, choć mniejsze, prezentują się równie pięknie i stanowią świetne uzupełnienie rodzinnej zastawy. Ważne są także łyżki do sałatek czy widelczyki do przekąsek, by całość tworzyła atrakcyjne połączenie walorów estetycznych i smakowy. Odpowiednie sztućce powinny więc być nie tylko wygodne, ale i piękne, by cieszyć się każdym posiłkiem, czyniąc z niego małą okazję do celebrowania.

Sztućce

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry